SHARE

45th State Football s Vito also draw results 

 

Class 6A (32 schools)
1. (4): Crown Point, Lake Central, Merrillville, Portage.
2. (4): Chesterton, Penn, Valparaiso, Warsaw Community.
3. (4): Carroll (Fort Wayne), Fort Wayne Northrop, Fort Wayne Snider, Homestead.
4. (4): Carmel, Lafayette Jefferson, Noblesville, Westfield.
5. (4): Fishers, Hamilton Southeastern, North Central (Indianapolis), Pike.
6. (4): Ben Davis, Lawrence Central, Lawrence North, Warren Central.
7. (4): Avon, Brownsburg, Perry Meridian, Southport.
8. (4): Center Grove, Columbus North, Franklin Central, Jeffersonville.

Class 5A (37 schools)
9. (4): LaPorte, Michigan City, Munster, South Bend Adams.
10. (5): Concord, Elkhart Central, Elkhart Memorial, Fort Wayne North Side, Goshen.
11. (4): Harrison (West Lafayette), Huntington North, Kokomo, McCutcheon.
12. (5): Anderson, Greenfield-Central, Muncie Central, New Palestine, Zionsville.
13. (5): Decatur Central, Indianapolis Arsenal Technical, Indianapolis Cathedral, Plainfield, Roncalli.
14. (5): Bloomington North, Bloomington South, Franklin Community, Martinsville, Whiteland Community.
15. (5): Bedford North Lawrence, Columbus East, Floyd Central, New Albany, Seymour.
16. (4): Castle, Evansville North, Terre Haute North Vigo, Terre Haute South Vigo.

Class 4A (64 Schools)
17. (8): East Chicago Central, Gary West Side, Griffith, Hammond, Hammond Gavit, Hammond Morton, Highland, Lowell.
18. (8): Hobart, Kankakee Valley, Mishawaka, New Prairie, South Bend Clay, South Bend Riley, South Bend St. Joseph, South Bend Washington.
19. (8): Angola, Culver Academies, DeKalb, East Noble, Northridge, NorthWood, Plymouth, Wawasee.
20. (8): Columbia City, Fort Wayne Bishop Dwenger, Fort Wayne South Side, Fort Wayne Wayne, Jay County, Leo, Logansport, New Haven.
21. (8): Delta, Frankfort, Lebanon, Marion, Mississinewa, Pendleton Heights, Western, Yorktown.
22. (8): Beech Grove, Connersville, Greenwood Community, Mooresville, Mt. Vernon (Fortville), New Castle, Richmond, Shelbyville.
23. (8): East Central, Edgewood, Franklin County, Jennings County, Madison Consolidated, Scottsburg, Silver Creek, South Dearborn.
24. (8): Boonville, Evansville Bosse, Evansville Central, Evansville F.J. Reitz, Evansville Harrison, Jasper, Northview, Owen Valley.

Class 3A (63 Schools)
25. (8): Andrean, Benton Central, Calumet, Hammond Clark, Hanover Central, Twin Lakes, West Lafayette, Wheeler.
26. (8): Blackford, Brebeuf Jesuit, Crawfordsville, Guerin Catholic, Hamilton Heights, North Montgomery, Northwestern, Southmont.
27. (8): Fairfield, Glenn, Jimtown, Knox, Maconaquah, Mishawaka Marian, Peru, Tippecanoe Valley.
28. (8): Bellmont, Fort Wayne Bishop Luers, Fort Wayne Concordia Lutheran, Garrett, Heritage, Lakeland, Norwell, West Noble.
29. (7): Indian Creek, Indianapolis Bishop Chatard, Indianapolis Broad Ripple, Indianapolis Cardinal Ritter, Indianapolis Manual, Indianapolis Northwest, Rushville Consolidated.
30. (8): Brown County, Danville Community, Greencastle, Monrovia, South Vermillion, Sullivan, Tri-West Hendricks, West Vigo.
31. (8): Batesville, Brownstown Central, Charlestown, Corydon Central, Greensburg, Lawrenceburg, North Harrison, Salem.
32. (8): Evansville Memorial, Gibson Southern, Heritage Hills, Mt. Vernon, Pike Central, Princeton Community, Vincennes Lincoln, Washington.

Class 2A (63 Schools)
33. (7): Boone Grove, Gary Roosevelt, Hammond Bishop Noll, Lake Station Edison, North Newton, River Forest, Whiting.
34. (8): Bluffton, Bremen, Central Noble, Manchester, Prairie Heights, Wabash, Whitko, Woodlan.
35. (8): Cass, Delphi Community, Eastbrook, Eastern (Greentown), Oak Hill, Rensselaer Central, Rochester Community, Taylor.
36. (8): Alexandria, Elwood Community, Frankton, Lapel, Madison-Grant, Northeastern, Shenandoah, Winchester Community.
37. (8): Centerville, Eastern Hancock, Heritage Christian, Indianapolis Scecina, Knightstown, Milan, Triton Central, Union County.
38. (8): Cascade, Cloverdale, Indianapolis Washington, North Putnam, Park Tudor, Speedway, Tipton, Western Boone.
39. (8): Clarksville, Crawford County, Eastern (Pekin), Mitchell, Paoli, Perry Central, Providence, Switzerland County.
40. (8): Evansville Mater Dei, Forest Park, Linton-Stockton, North Knox, North Posey, South Spencer, Southridge, Tell City.

Class A (62 Schools)
41. (8): Caston, Culver Community, LaVille, North Judson-San Pierre, South Central (Union Mills), Triton, West Central, Winamac Community.
42. (8): Carroll (Flora), Frontier, Lafayette Central Catholic, North Miami, North White, Pioneer, South Newton, Tri-County.
43. (8): Adams Central, Churubusco, Eastside, Fremont, Northfield, South Adams, Southern Wells, Southwood.
44. (8): Anderson Preparatory Academy, Clinton Central, Clinton Prairie, Monroe Central, Sheridan, Tri-Central, Union City, Wes-Del.
45. (7): Covenant Christian (Indianapolis), Indiana School for the Deaf, Indianapolis Arlington, Indianapolis Howe, Indianapolis Shortridge, South Putnam, Tindley.
46. (8): Cambridge City Lincoln, Edinburgh, Hagerstown, Indianapolis Lutheran, North Decatur, Oldenburg Academy, South Decatur, Tri.
47. (8): Attica, Covington, Fountain Central, North Vermillion, Riverton Parke, Rockville, Seeger, Turkey Run.
48 (7): Eastern Greene, North Central (Farmersburg), North Daviess, Springs Valley, Tecumseh, West Washington, Wood Memorial